czwartek, 11 sierpnia 2011

Mikołajki


Mikołajki to jedno z ładniejszych miasteczek na Mazurach, często nazywane jako "Żeglarska Stolica Mazur".
Miasteczko choć nie jest duże (moim zdaniem) jest bardzo ładnie utrzymane. 
Położone nad samym jeziorem, w którym zarówno można się kąpać, jak i popływać na rowerkach, kajakiem a nawet jachtem jeśli ktoś posiada, ponieważ w samym centrum znajduje się port jachtowy. 
Można też wybrać się w rejs statkiem po jeziorze. Koszt rejsu w tym roku to 30 zł. Dużo tutaj baz noclegowych, ale znaleźć miejsce bez rezerwacji wcześniejszej w sezonie jest trudno. Są knajpy, restauracje, imprezy na świeżym powietrzu ... Wszystko to, co powinno znajdować się w miejscowości turystycznej. Miasteczko jest bardzo zadbane. Kamieniczki, Ryneczek, ogólnie Centrum, są odnowione. 
Wszystko jest ładnie pomalowane. Zauroczyły mnie zarówno wizualnie, jak i tym, że w Mikołajkach jest pełno ludzi :) Jak już pewnie niektórzy wiedzą, a inni jeszcze nie, lubię właśnie takie gwarne miejscowości, gdzie cały czas toczy się życie :) Tutaj tak jest. Nie będę się dużo rozpisywać na temat tej miejscowości, ponieważ czasy, gdzie przyjeżdżałam tutaj na dłużej były dawno temu ... Teraz przyjeżdżam tu tylko na jeden dzień, pochodzić po centrum, zjeść coś dobrego, nacieszyć oczy pięknymi widokami, zobaczyć co się zmieniło, czasami popłynę w rejs statkiem, innym razem ruszę dalej na Krutynię, gdzie zaczyna się trasa spływu kajakiem... Ogólnie nie przepadam za Mazurami, ale też nie mam nic przeciwko nim... Po prostu wolę morze i dlatego też, pomimo tego, iż Mikołajki bardzo mi się podobają, nie zostaję tutaj na dłużej, tylko wracam zawsze nad morze... 
Ale jeśli ktoś lubi Mazury lub nigdy jeszcze nie był na Mazurach, polecam tą miejscowość, 
chociażby na jeden dzień :) 
Ja na pewno będę tu wracać co jakiś czas  ... :)

11 komentarzy:

 1. Monia to wszystko w te wakacje?:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Tak :)Zdjęcia powinny mieć exify, więc można zobaczyć kiedy zostały zrobione. Zawsze wstawiam swoje zdjęcia.
  Tylko to nie jest też tak,jak wygląda.
  Dużo wycieczek jest jednodniowych, więc nie płacę za noclegi. Często zabieram się z kimś, kto gdzieś jedzie, więc nie płacę wtedy za dojazdy. Czasami wolę pojechać autobusem/busem/pociągiem niż wygodnie swoim samochodem, bo wychodzi taniej. Czasami taka jednodniowa wycieczka kosztuje mnie tylko tyle, co zakupienie po drodze w sklepie czegoś do picia. Staram się jeździć oszczędnie/tanio, kanapki na drogę itd... Wybieram miasteczka, które są blisko miejsca, w którym obecnie jestem. Uwielbiam podróże więc staram się wykorzystać każdą okazję, aby gdzieś pojechać.
  Inni wydają pieniądze na zakupy, kosmetyki, markowe ubrania, sprzęt i inne takie, ja zamiast kupować rzeczy, które będą leżeć, wolę gdzieś pojechać, coś zobaczyć... Poza tym, w zimie raczej nie jeżdżę. Preferuję ciepełko, więc jak tylko jest pogoda, to potem nadrabiam siedzenie w domu :) No i przez cały rok oszczędzam, aby mieć na kolejne wyjazdy... Pieniądze z nieba niestety mi nie lecą ... :(

  W tym roku mam zaplanowane jeszcze dwie wycieczki jednodniowe.
  Czekam tylko na wolne i odpowiednią pogodę :)

  OdpowiedzUsuń
 3. My też ulubimy takie jednodniowe wycieczki właśnie. I też...!! Preferuję ciepełko więc w ziemi siedzę w domku:))
  Zapraszam do Lublina

  OdpowiedzUsuń
 4. Jednodniowe wycieczki są fajne, chociaż czasami są miejsca, gdzie chciałoby się zostać dłużej ... :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Mimo, że dużo podróżuje po świecie, to aż wstyd się przyznać, że na Mazurach nigdy nie byłam. :( Jakoś bardziej ciągnie mnie do innych krajów, że zapominam jaka Polska jest piękna, ale wierzę, że jeszcze to nadrobię! Pozdrawiam. :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Bardzo interesujacy blog, ciekawie piszesz i dobrze fotografujesz :)

  Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Dziękuję. Bardzo miło usłyszeć,że komuś się to podoba :)

  OdpowiedzUsuń
 8. napiszę raz jeszcze-zdjęcie Mikołajek przywołuje we mnie wspomnienia z zeszłorocznych wakacji:)

  OdpowiedzUsuń
 9. Mazury są na prawdę dla wszystkich. Właściwie to trzeba by napisać Warmia i Mazury. Wiele małych miasteczek, piękne widoki, zagubione male jeziorka a jednocześnie dobrze zachowana architektura.

  OdpowiedzUsuń
 10. Mikołajki to perełka Mazur - szkoda że tylko rozkwitają w sezonie letnim. Mrągowo też jest piękne, zapraszam. W przyszłym roku planuję zrobić tu ogrody pokazowe - takie 8 ogrodów tematycznych - więc zapraszam :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Byłam w Mrągowie wiele razy. Polecam :)
  Magmark - Jeśli tu jeszcze zaglądniesz to napisz coś więcej o tych ogrodach :)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za komentarz.
Pozdrawiam :)